Rüyada Haberleşme Görmek

rüyada haberleşme

Rüyada haberleşme görmek diğer canlılardan ayrılan en büyük özelliğimiz konuşma yetimizin yanı sıra iletişim yeteneğimizin zaman içerisinde gelişmiş ve yoğun bir eylem haline gelmiş olmasıdır. Haberleşme günlük yaşamımız, duygu durumumuz, geçmişi değerlendirme süreçlerimiz ve geleceğe ilişkin karar alma süreçlerimizde etkili faktördür. Bu rüyayı farklı şekillerde yorumlamak mümkün. Rüyada haberleşme aleti görmek, rüyada haberleşme çağında olduğunu görmek, rüyada haberleşmeyi bilmediğini görmek ve rüyada haberleşemediğini görmek olarak farklı alt başlıklarla yorumlanabilecek rüya durumudur.

Rüyada Haberleşme Aleti Görmek

Bizim iletişim kurmakta zorlandığımız, yüz yüze görüşme imkanımızın olmadığı kişilerle yakın zaman içerisinde yüz yüze karşılaşacağımız ve onlardan haberdar olacağımız anlamına gelmektedir. Haberleşme aleti görmemiz bu kişilerle uzun süredir konuşmakta, bir araya gelmekte zorluk çektiğimizi ancak artık bu zorluğun ortadan kalktığına işarettir. Geçmişte yaşanan kavgalar, sıkıntılar, küslükler sonrasında rüyayı görenin konuşmakta, görüşmekte zorlandığı kişilerle bir araya gelmesi artık kolaylaşmıştır.

haberleşme aleti

Rüyada Haberleşme Çağında Olduğunu Görmek

Günümüz dünyasında gündelik yaşam içerisinde kendisini görmektir. Günlük yaşamımız içerisinde organımız haline gelen telefonlar ve sürekli internete bağlı olmamız haberleşme çağını yaşadığımızın göstergesidir. Beyin biz uykudayken günlük yaşamda gördüklerimizi önemli ve önemsiz olarak sınıflandırır veya hafızaya yerleştirir ya da hafızadan siler. Bu sebeple rüyamızda günlük yaşamımızı görmemiz beynin kararsız kaldığı noktalarda yaşananları tekrar ederek “önemli mi değil mi” sorusuna yanıt aradığını gösterir. Öte yandan günlük koşuşturmaca içinde önem vermediğimiz ancak aklımıza takılan konuyu rüyamızda görerek durumu net bir şekilde kavramamız mümkün olur. Günlük yaşamınızda çözemediğiniz sorunlarınız veya halletmeniz gereken sıkıntılar varsa yatmadan hemen önce bu sıkıntıları düşünmek faydalıdır. Sabah uyandığınızda sorununuzu nasıl çözeceğinize karar vermiş şekilde uyanmanız olasıdır.

haberleşme çağı

Rüyada Haberleşmeyi Bilmediğini Görmek

Özellikle yurtdışına çıkacak veya yabancı bir ortama girecek kişilerin sık sık gördükleri rüyadır. Kişiyi yabancı bir ortama girmenin verdiği stres yüzünden o dili, o kültürü tanıyor olsa bile kendini zayıf hissediyorsa rüyada haberleşmeyi bilmediğini görebilir.

haberleşme

Rüyada Haberleşemediğini Görmek

Rüyayı gören kişinin kendisini kısıtladığını veya çevresinde tarafından kısıtlandığını gösterir. Örneğin babası tarafından büyük bir baskı altında tutulan kız çocuğu rüyasında konuşamadığını, yürüyemediğini, duyamadığını görebilir. Günlük yaşamı içerisinde yaşadığı hissettiği baskı rüyasında duyularının kısıtlanması şeklinde kendisini göstermiştir.

Rüya hakkındaki yorumum...