Rüyada Evlilik Haberi Aldığını Görmek

Rüyada Evlilik Haberi Aldığını

Rüyada evlilik haberi aldığını görmek kadın ve erkek tarafından toplumsal yapı içerisinde farklı şekillerde algılanan ve değerlendirilen bir eylemdir. Rüyayı gören kişinin cinsiyetine bağlı olarak rüyada evlilik haberi aldığını görmek farklı şekillerde yorumlanabilmektedir. Aynı zamanda kişinin kendi mürvet haberini alması, düğününü nikahını görmesi ile başkasının mürvetini görmesi farklı şekillerde yorumlanabilmektedir.

Rüyasında evlilik haberini gören kişi kadın ise gerçek yaşamı içerisinde uzun zamandır beklediği ve çok yakın bir süre önce netleşmiş veya çok yakın bir gelecekte netleşecek bir haber beklentisi içerisinde olduğunu söylemek mümkündür. Evlilik özellikle bizim gibi erkek egemenliğinin olduğu toplumlarda kadınlar açısından aileden uzaklaşmak, özgürleşmek olarak da değerlendirilmektedir. Bu bağlamda rüyayı gören kişi kadın ise düğün haberi aldığını görmesi ister evli isterse bekar olsun yaşamında özgürleşeceğine yorulur. Feraha kavuşacağı anlamlarına gelmektedir.

romantik

Rüyada Evlilik Haberi Aldığını Görmek Kadının

Kadının rüyasında bu haberi alması aynı zamanda yoğun bir dönem geçireceği, sevdikleriyle bir araya geleceği, sorumluluklarının çok artacağı gibi de yorumlanabilmektedir. Kadın için evlenmek toplumumuz tarafından kadının yaşamında başat, önemli bir değişikliği gösterirken aynı zamanda toplumsal kurallara uyum süreci içerisine girdiğini de göstermektedir. Rüyayı gören kişi henüz işe başlamış bir kişi ise bu tip bir rüya görmesi ailesi dışında iş yaşamında da toplumsal düzene uyum sağladığını göstermektedir.

Kadın mutlu olsun veya olmasın ailesinden uzaklaşmış, kendi gelirini elde ederek özgürleşmiş ancak çalışma şartlarının getirdiği sorumluluklar nedeniyle kendi yaşamından ödünler vermiş demektir. Rüyayı gören kişi erkek ise bu tip haberi rüyasında görmesi erkeğin tıpkı kadın gibi toplumsal süreçlere uyum sağlama isteğini göstermektedir.

romantikler

Genellikle kadın ailesinin,toplumun gerçek yaşamdaki baskısıyla da bu tip rüyaları görebilmektedir. Erkek kendi veya bir başkasının düğününü, mürvetini rüyasında görmesi veya bunun haberini alması erkeğin benlik iradesi dışında gerçekleşen olaylara uyum sağlayacağını ifade eder. Ailesiyle ilgili süreçlerde ailesinin mutlu olması için fedakarlık göstereceğine işarettir. Kadının aksine erkeğin bu tip rüya görmesi özgürlüğe kavuşması olarak yorumlanmaz. Erkeğin ailesiyle uyum süreci içerisine girdiğini gösterir. Kişinin rüyasında kendi düğününde oynaması, sevdiği kişiyle birlikte dans etmesi gibi sahneleri görmesi kişinin yaşamında fedakarlıklar yoluyla mutluluğu aradığını göstermektedir. Rüyayı gören kişi artık yaşamıyla ilgili somut kararları netleştirmiş ve bilinçaltı tarafından bu durumda kabullenilmiş anlamına gelmektedir.

1 Yorum

  • Ruyamda erkek arkadasim evlenme teklifi ediyordu ama daha sonra evlenmeyecegim diyordu. Ne olabilir bu?

Rüya hakkındaki yorumum...