Rüyada Zelzele Görmek

rüyada zelzele

Rüyada zelzele görmek oldukça uğursuz hatta hayırsız sayılan rüyada zelzele görmek, pek de iyi anlama gelmez. Rüya sahibinin büyük aksilikler ile karşılaşacağına, belki de belalı bazı kişilere mekanlara işlere bulaşacağı, bu nedenle de can güvenliği kalmayacağına işaret eder. Rüyayı gören kimsenin çok üzücü, zor ve sıkıntılı zamanlar geçireceğini, belanın arkasını bırakmayacağı anlamına gelir.

Rüyada Zelzelede Evin Yıkıldığını Görmek

Eğer rüya sahibi sarsıntı ve deprem ile evlerin yıkıldığını gördüyse bu durum, ev halkının hane içinde yaşayacağı musibetlere işaret eder. Malesef hane halkı arasındaki sevginin, uyumun ve dayanışmanın, birliğin bozulup kaybolması, aile bireylerinin birbirleriyle tartışarak ufak tefek kopmalar ve hatta bazen de büyük ayrılıklar yaşaması şeklinde yorumlanır.

evin yıkılması

Rüyada Zelzele Olduğunda Öldüğünü Görmek

Kişi rüyasında sarsıntıolduğunu ve kendisinin de bu şekildeöldüğünü gördüyse bu, kişinin hayatında olumsuz pek çok değişiklik olacağını ve uzun zaman içine düştüğü zor durumdan kurtulabilmek için savaş vermek zorunda kalacağını işaret eder. Bu bağlamda rüya sahibinin bu dönemde hayattan elini eteğini çekmesi, tüm umutlarını, yaşama sevincini yitirmesi, kaybetmesi anlamına gelir.

ölüm

Rüyada Zelzelede Yerin Yarıldığını Görmek

Rüyasında yerin yarıldığını gören kişi, yaşadığı bölgenin yöre halkını ilgilendirecek bir rüya görmüş olur. Bir diğer deyişle yöre halkının rızıklarının kesilmesi ile sonuçlanacak ve hepsinin hayatını alt üst edecek bazı sorunların ortaya çıkacağı şeklinde tabir edilir. Yöre halkının kötü günler geçireceğinin işareti sayılabilir.

Rüyada Zelzele Yaşadığını Görmek

Eğer kişi rüyasında deprem yaşadığını gördüyse bu durum o kişinin başında kara bulutların dolaşacağına işarettir. Kişi öyle sıkıntılar, öyle dertler tasalar yaşayacaktır ki bu sıkıntılar kişiyi isyan edecek duruma getirecektir. Yani rüya sahibinin gözyaşı döküp uzun süre yas tutacağına, uzun zaman etkisinden kurtulamayacağı çok kötü, çok sıkıntılı bazı olaylaryaşayacağına tabir edilir. Bu durumda bu tip rüyalar pek hayra yorulmaz ama yine de böyle bir rüya gördükten sonra tedbir alabiliyorsak almamız gerekir.

zelzelede evler

Rüyada Zelzele Duası Okuduğunu Görmek

Dua, kişinin Allah’a sığınmasının bir ifade şeklidir. Bu durum için rüyada zelzele duası okuduğunu görmek başına gelen kötülüklerden Allah’a sığınmak ve yardım istemektir. Her ne kadar rüyanın başı iyi olmasa da sonu hayırdır, olumludur.

Rüyada Evinde Zelzele Olduğunu Görmek

Şayet bir kişi rüyasında evinde deprem olduğunu gördüyse bu durum ev halkının akla hayale gelmeyecek sıkıntılar yaşayacağına işarettir. Bazı yorumculara göre de bir yerden bir yere göçmeye delalettir.

zelzele

Rüyada Hafif Zelzele Görmek

Hafif sarsıntılar depremler, ufak tefek sıkıntılar anlamına gelir. Bir anlamda rüya sahibini sıkıntılı ve zor günler bekliyor demektir. Yine de bu sıkıntıları kişinin bir şekilde atlatacağı tabir edilir.

Rüyada Zelzeleden Kaçtığını Görmek

Kişi rüyasında yaşadığı sarsıntıdan depremden kaçıyorsa başına gelecek kötülüklerden kurtulacaktır. Hatta bazı yorumculara göre rüyada zelzeleden kaçtığını görmek beladan kılpayı kurtulmak, şans ve kısmet anlamlarına bile gelebilir. Kılpayı kurtulmak şans eseri olabileceği gibi kişinin Allah inancı ve / veya bir yakınının duaları sayesinde de gerçekleşebilir.

Rüyada Büyük Zelzele Görmek

Rüya sırasında görülen sarsıntılar depremler korkuyu ifade eder. Yerin çok sarsılması, yani rüyada büyük zelzele görmek o yere inecek bela, sıkıntı, kıtlık, gözyaşı, üzüntü, felaket ve bunun sonucunda oluşacak şiddetli korku şeklinde yorumlanır. Sadece rüya sahininin değil rüya sahibinin çevresindeki hatta yaşadığı coğrafyadaki kişiler ile ilgili de bilgiler içeren rüyalardır, kehanet gibi de düşünülüp önlemler alınabilir.

 

Rüya hakkındaki yorumum...