Rüyada Böcek Sokması

rüyada böcek sokması

Rüyada böcek sokması genelde çok iyi şekillerde yorumlanmaz. Görülen böceğin türüne göre de rüya değişik şekillerde yorumlanabilir. Rüyada böcek sokması bir kişi ya da düşman tarafından zarar görüleceği anlamına gelmektedir. Böcek sokması ve yaralandığını görmek eğer rüyada kan varsa rüyanın bozulduğu anlamına gelmektedir.

Rüyada böcek sokması de böcek sokması gibi olumsuz anlamlara sahiptir. Böcek sokması ya da rüyada böcek görmek rüya sahibinin canının sıkılacağı anlamına da gelmektedir. Görülen böceğin cinsine göre de farklı yorumlar bulunmaktadır. Mesela akrep tarafından sokulmak zararlı insanlara karşı dikkatli olunması anlamına gelmektedir. Ayrıca size zarar vermeyi planladıklarını söylemek de yanlış olmayacaktır.

rüyada böcek sokması

Rüyada Böcek Sokması Yaralanmak

Böcek eğer zararsızsa böcek sokması olumsuz anlama gelmemektedir. Uğur böceği ya da karınca tarafından sokulmak beklenmeyen bir hamle ile karşılaşılacağına yorumlanır. Ancak bu durumdan kişi zarar görmeyecektir. Rüyada böcek sokması örümcek gibi zehirli bir böcekse yine uyarı mahiyetindedir. Çevrede kişiye zarar vermek isteyen ve bunu yapabilecek olan kişilerin bulunduğu ifade edilmektedir. Yapılacak olan işlerde temkinli davranılması gerektiği ve çevredeki herkesi sırların açılmaması gerektiği de ifade edilebilir. Rüya için ayrıca bir diğer yorumumuz şu şekildedir: Rüyayı gören kişi böcekleri öldürüyorsa kendine zarar verecek olan kişileri etkisiz hale getirdiği anlaşılmaktadır. Rüyada böcek tarafından sokulmaya çalışılmak ancak bu hamleyi savuşturmak da yine kendine zarar verecek olan kişilere engel olmak anlamındadır.

rüyada böcek sokması

Rüyada Böcek Sokması Zehirlenmek

Rüya içinde akrep ya da başka herhangi bir zehirli böcek tarafından sokulmak, kişinin hayati bir risk altında olduğuna işarettir. Çevresine karşı çok dikkatli olması gerektiği söylenebilir. Kişinin canına kast edebilecek olan insanlar olduğu ve son derece dikkatli hareket etmesi gerektiği belirtilebilir. Rüyada böcek sokması ve zehirlenmek, gerçekte sivri dilli bir kişi tarafından eleştirilmeye de yorumlanabilir. Böcek sokması sonucu zehirlendiğini gören kişi, bu sivri dilli kişinin söyledikleri sözlerden incinecektir. Bir diğer anlamda ise kişinin izlediği herhangi bir şeyden dolayı etkilenmiş olabileceği düşünülmelidir. Rüyalar bilinçaltıyla alakalı olduğundan böcekler ile ilgili düşünülen ya da görülen herhangi bir şey rüyaya girebilir.

Rüya hakkındaki yorumum...