Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek

Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek

Rüyada oruç bozduğunu görmek, kişinin orucu nasıl bozduğu ile ilgili rüya farklı şekillerde yorumlanır. Kişi eğer rüyada kasten  oruç bozduysa, bu kimse yakın zamanda bir kötülük yapacaktır. Gerçek hayatta olduğu gibi, kasten değil kazara orucu bozduğunu görüp buna üzülürse, hayırlı bir işe girişeceği rüya sahibi için ifade edilebilir.

Rüyada oruç bozduğunu görmek, oruç bozmanın kendisi iyi bir fiil olmadığı için genel itibari ile hoş karşılanmayan bir durum olarak değerlendirilir. Bu nedenle rüyanın gerçek hayattaki karşılığı onaylanmayan yanlış işler yapmaktır. Çünkü oruç bozmak rüyada dahi olursa hayra yorumlanmaz. Hele ki kasten bozmak daha kötü olayların gelişeceğine işarettir.

Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek

Rüyada Kasten Oruç Bozduğunu Görmek

Rüyada severek bilerek ve kasten oruç bozmak iyi şekilde yorumlanmaz. Kişi hayatında doğruluktan ve dinden uzaklaşır. Dolayısı ile rüyada oruç tutmak, iyi şeyler yapılacağına ve hayırlı işlere girişileceğine işaret ederken;  rüyada kasten oruç bozduğunu görmek de kişinin haram işlere meyil edebileceğine işaret eder. Kasten oruç bozan bir kişi, çevresindekilerin bilerek kalbini kırar. Psikolojik olarak dengesiz tavırlar içine girer ve toplum tarafından dışlanır. Rüyada oruç bozduğunu görmek, rüya sahibi için yaptığı bir işten fayda göremeden ondan caymayı ifade eder. Ticaret işine girip yatırım yapıp sonra da o işten vazgeçerek bütün yatırımın yakılacağı, rüya için belirtilebilir.

Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek

Rüyada Oruç Bozduğunu ama Çevresinde Oruçlu İnsanlar Olduğunu Görmek

Kişi, normalde oruç tutan biri ise ve bu rüyayı görüyorsa hayatında yanlış giden bir şeyler olur. Rüyada oruç bozduğunu ve çevresinde oruçlu insanlar olduğunu görmek, rüya sahibi için yanlış yola sapmayı ifade eder.  Kişi rüyada iftara çok az bir zaman kala oruç bozduğunu görüyorsa rüya kişin, ibadetlerine yeterince önem vermediği anlamına gelir. Rüyada oruç tutmaya niyetlendiğini görmek, kişinin çok hayırlı bir işe girişme arifesinde olduğuna dalalet eder.  Rüyada oruç bozmak ve pişman olduğunu görmek, kişinin yanlışlarından döneceğine yorumlanır. Ayrıca çok acıktığı için orucunu bozduğunu görmek, kişinin açlığa karşı tahammülsüz biri olduğunu gösterir.  Rüyada orucu erken bozmak rüya sahibi için dünya malına tamah etmeyi simgeler. Rüyada oruç bozduğunu görmek, kişinin dini inancına, günlük yaşamına göre de farklı yorumlara açıktır.

Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek

Rüyada Oruç Bozduğunu Görmek Ama Tutuyormuş Gibi Davranmak

Bir insan rüyasında oruçlu olmadığı halde, oruçluymuş gibi davranıyorsa kişinin etrafındaki insanlara karşı yalan söylediği vurgulanabilir. Diğer bir ifadeyle ise rüyada oruç bozduğunu görmek, ama herkesten saklamak, kişinin çevreden alacağı tepkilerden korktuğunu ifade eder. Rüyada oruç bozduğunu ramazan ayında görmek, kişinin yaptığı ibadete karşı fazla hassas olduğunu gösterir. Orucunu bozmamak için azami özen gösteren, davranışlarına dikkat eden biri olunduğu rüya için belirtilecek yorumlar arasındadır.  Kişi normalde oruç tutmayan ama toplum baskısından korktuğu için tutuyormuş gibi davranan biriyse rüya, bilinçaltı rüyası olarak değerlendirilebilir. Oruç bozduğunu ama tutuyormuş gibi davrandığını bundan dolayı kendini kötü hissettiğini görmek, gerçekte de bu duygunun yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada oruç tuttuğunu ve ezanla birlikte açtığını görmek ise kişinin işlerini usulüne uygun yaptığını ve dürüst biri olduğunu anlatır.

Rüya hakkındaki yorumum...