Rüyada Hasta Haberi Aldığını Görmek

Rüyada Hasta Haberi Aldığını

Rüyada hasta haberi aldığını görmek rüyayı görenin gerçek yaşamında takıntılı olduğu veya zafiyet gösterdiği konularla ilgili endişelerinin bilinçaltını etkilemesi olarak değerlendirilir. Örneğin bir anne çocuğuna karşı çok hassas davranıyor. Çocuğuna karşı ilgisi normal bir ilginin ötesinde sürekli odaklanmaya dönüşüyorsa bu annenin rüyasında çocuğunu hasta olarak görmesi gayet normaldir. Bilinçaltımız günlük yaşam içerisinde belli etmemeye çalıştığımız duyguların açığa çıktığı alandır. Rüyasında hasta haberi alan kişi bu duygularını gerçekmiş gibi rüyasında deneyimlemektedir. Kişi rüyasında kendisinin hasta olduğuna dair haber görüyorsa yine kendi sağlığına çok odaklanmıştır. Kariyerinin sekteye uğramasıyla ilgili endişelenmiş veya sorumluluğunu üstlendiği ailesinin mutluluğuna ilişkin kaygı düzeyi artmış olabilir.

Rüyayı gören kişi böyle bir durumda yaşamını gözden geçirmeli mümkünse gerçek yaşamında stresini azaltmalıdır. Rutinleri bozan kısa şehir içi seyahatler, sosyal yaşamın güçlendirilmesi, yemek düzeninin değiştirilmesi veya çok yoğun ve stresli ortamlarda çalışan bireylerin kısa süreli dinlenmesi gerekmektedir. Tatil yapması bu tip kaygıları açığa çıkartan rüyaların azalmasına neden olacaktır. Kişi ekonomik olarak sıkıntı yaşıyorsa bu tip rüyalar yaşadığı sıkıntının kişinin baş edemeyeceği boyuta gelmiş olduğuna işaret olarak değerlendirilir.

hasta doktor

Rüyada Hasta Haberi Aldığını Yakın Zamanda Hastaneye Gidip Görmek

Rüyayı gören yakın zamanda hastaneye gidip gelmiş gerçek yaşamda hastane ziyareti yapmıştır. Veya bir yakının hasta olduğunu öğrenmişse bu olay rüyasında tekrar ediyor olabilir. Kişi rüya sonrasında böyle bir ihtimal varsa yaşamının geleceğine dair endişe duymaktan ziyade günlük yaşam içerisinde yaşadıklarının rüyasında yeniden canlandığının farkında olmalıdır. Gerçek yaşamda vücudumuzun ağrı, ateş, öksürük, halsizlik gibi çeşitli yollarla bizi uyarması gibidir. Bilinçaltımız rüyada bilinç düzeyimize mesaj gönderir ve çeşitli konularda bizi uyarır. Bu bağlamda rüyada hasta olduğunu gören kişi psikolojik durumunu değerlendirmelidir. Gerçek yaşamını etkileyen ancak kabullenmediği, gerçek yaşamının kalitesini bozan, düşüren, etkileyen durum ve rutinlere karşı önlemini almalıdır. Kişi böylece rüyasında bilinçaltı tarafından mesajı gerçekte günlük yaşam kalitesinin artmasına yönelik olumlu bir eylemin başlangıcı olarak değerlendirebilir.

Hastalık haberi ameliyat, cerrahi müdahale gibi fiziksel yapının bozulmasına ilişkin bir haberse rüyayı görenin kısa vade içerisinde vücudunu zorlayacak aktivitelerde dikkatli olması gerekmektedir. Örneğin halı saha maçı yapan bir kişi sakatlık ve benzeri durumlara karşı vücut bütünlüğüne dikkat etmeli aşırıya kaçmamalıdır. Kişi eğer rüyasında kanser ve benzeri sürekli hastalık haberi alıyorsa gerçek yaşamında artık sürekli hale gelmiş moral bozan durumlara karşı kendisini koruma altına almaktır. Eğer bu duygu durumunu yaşatan bir kişi ise o kişiden uzak durmalıdır.

Rüya hakkındaki yorumum...